Wymiana rozrządu Honda Pan European 1100

Przy okazji wszystkich prac nie było sensu zostawiać starego rozrządu. Jego wymiana została również zasugerowana przez mechanika, który jeszcze przed rozkręceniem motocykla zajmował się regulacją zaworów. Ten sam, który zostawił jedną z rolek niedokręconą… Bez komentarza.

Pasek pasuje od jednego z modeli Opla (koszt 1/4 ASO), sama wymiana nie jest skomplikowana, ale wymaga precyzji. Nie ma sensu jej opisywania krok po kroku, gdyż całość znajdziecie bardzo dobrze opisane w serwisówce. Jeśli zabieracie się za wymianę rozrządu to zakładam, że macie ją wydrukowaną w garażu. Dużo wygodniej zrobić tę operację, bez plastików oraz przedniego koła. Niestety po jedną z rolek trzeba udać się do ASO. Czas oczekiwania to kilka dni.

Łożysko pompy wody

Dodatkowo warto (nawet trzeba) wymienić łożysko pompy. Tutaj cena z ASO jest astronomiczna, bo jest to zintegrowane wraz z kawałkiem aluminiowej obudowy. Polecam warsztat w Bolesławcu (bez problemu do znalezienia w Google). Przelew, wysyłka, wszystko w ekspresowym tempie w 1/4 ASO. Regerują całość z uszczelniaczam włącznie.