Amortyzatory tylne Hagon Shocks

Znalezienie tylnych amortyzatorów pasujących do motocykla i posiadających odpowiedni wymiar okazało się dużo trudniejsze, niż się wydawało. Oryginalne mocowania zostały odcięte na początku prac. Początkowo decyzja padła na jedną z amerykańskich firm, jednak okazały się zbyt szerokie. Wpadłem na jednym z forów na angielską firmę Hagon Shocks. Pół godziny rozmowy przez telefon z człowiekiem, który wyjaśnił wszystkie wymiary, skoki i naprawdę wiedział, o czym mówi. Szybko i sprawnie, dokładnie pod wymiar jaki jest mi potrzebny. 

Oba amortyzatory zostały zrobione pod specjalne zamówienie, poskładane z wybranych elementów i w kolorze. Paczka jaką otrzymałem po około dwóch tygodniach sprawiła więcej radości niż resoraki pod choinką. 

Mocowania amortyzatorów zostały zrobione wg. własnego projektu z 4-ch elementów oraz wytoczonych pod wymiar trzpieni. Dużo cięcia 4mm blachy, szlifowania i spawania. Później mierzenia przez następne godziny, aby wszystko równo przylegało względem ramy i koła. Finalne spawanie i Honda CX500 stoi na własnych kołach pierwszy raz od ponad pół roku.